BLOG

 • "Google I/O 19"da öne çıkan teknolojik yenilikler

  Google'ın her yıl düzenlediği geliştirici konferansı "Google I/O 2019"da data güvenliğinden, kanseri tespit eden yapay zeka çalışmalarına kadar pek çok teknolojik gelişme ele alındı.

  Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletinde düzenlenen "Google I/O 2019" etkinliğinin ilk günü bir çok ilgi çekici konferansa ev sahipliği yaptı.

  Google şirketinin en son teknolojik yeniliklerinin tanıtıldığı konferanstan öne çıkan detayları AA muhabirleri derledi.

  Google, dün başlayan etkinlikte, dijital teknolojilerdeki yeniliklerini kullanıcılarla paylaşıyor.

  Etkinlik kapsamında, Android başta olmak üzere Google platformlarındaki yeniliklere dair detaylar, yapay zekanın Google servislerinde kullanımı, bulut teknolojisine entegre oyun platformu, nesnelerin interneti ve makine öğrenimi gibi konularda 100'den fazla oturum gerçekleştirilecek.

  DEVAMINI OKU
 • GÖRUNMEZ HOPARLÖR

  Hoparlör kavramını yeniden şekillendiren Clearview, Clio adlı yeni ürünü ile tasarım ve kaliteyi bir arada isteyenlerin alabileceği yeni ürününü satışa sunmaya hazırlanıyor.
  Hoparlör denilince çoğu kişinin aklına, kablo karmaşası yapan, büyük siyah kabinler geliyor. Alınan ses sistemleri her ne kadar kaliteli ses verse de, tasarım anlamında oldukça itici ürünler oluyor.

  Özellikle 5+1 veya 7+1 gibi sistemlerde oluşan kablo karmaşası, bazı kullanıcıları bu ürünlerden uzaklaştırmaya yetiyor. Ancak Clearview adlı firma son derece yenilikçi hoparlörü ile hem tasarımı hemde kaliteyi konuşturmayı başarmış. Evin bir çok yerine rahatlıkla koyabileceğiniz hoparlör, üzerinde cam olmasıyla hiç bir şekilde gözü rahatsız etmiyor.

  Kablosuz çalışma özelliği bulunan ve üzerindeki kavisli camla sesi yansıtan ürün, 900 gram ağırlığı, 23 cm boyu, 30 cm genişliği ile kendine baktıran bir ürün olmayı başarmış.

  Gümüş, bronz ve siyah renkleri bulunan hoparlör, ön sipariş üzerinden 349 Dolar'dan satılmakta. Mayıs ayında ilk sevkiyatlarının başlayacağını belirten firma, CES 2014 en iyi tasarım ve mühendislik ödülünün sahibi olmuştu.
  DEVAMINI OKU
 • 2020 Yılının En Büyük 7 Teknoloji Trendi

  2019 yılının artık son aylarına doğru gidiyoruz. 2019 yılı önemli teknolojik gelişmelerin olduğu bir yıl oldu. 2020 yılında da büyük gelişmeler hepimizi bekliyor gibi görünüyor. 2020’de hangi teknolojileri trendlerinin diğerlerinin önüne geçeceği şimdiden kendini gösterdi.

  GENİŞLETİLMİŞ GERÇEKLİK(XR)

  Genişletilmiş gerçeklik(XR), genel olarak sanal, artırılmış ve karma gerçeklik çalışmalarının tamamını kapsayan terimdir. Sanal gerçeklik, kendi setleri aracılığıyla bilgisayar tarafından yaratılmış bir dünyaya girmenizi sağlar. Artırılmış gerçeklik ise mobil cihazlarınızın ekranı ile dijital nesneleri görmenizi sağlar. Karma gerçeklikte sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisi beraber kullanılır. 

  Genişletilmiş gerçeklik(XR) teknolojisi alanında 2019 yılında önemli gelişmeler oldu. XR araçları şu an daha çok eğlence dünyası ile sınırlı kaldı. Geliştiriciler, XR teknolojileri üzerinde daha fazla çalışma yürüttüğünde eğlence dünyası dışında da bu teknolojilerin daha fazla karşımızda olması bekleniyor.

  DEVAMINI OKU
Scroll